Az Egri Bazilika, hivatalos nevén a Szent Mihály és Szent János székesegyház, Magyarország egyik legnagyobb és legjelentősebb egyházi épülete. Az Egri Főegyházmegye központja, és lenyűgöző klasszicista stílusban épült a 19. század elején.
Az épület tervezője Hild József volt, és 1831–1837 között készült el. A bazilika külső megjelenése a robusztus oszlopcsarnokkal és a lenyűgöző kupolával igazán impozáns látványt nyújt, és Eger városának egyik legismertebb látványossága. A belső tér is pazar, gyönyörű freskók és díszítések jellemzik. A székesegyházban rendszeresen rendeznek orgonakoncerteket is, hiszen hangversenyorgonája az egyik legnagyobb az országban.
Az Esztergomi Bazilika, teljes nevén az Esztergomi Nagyboldogasszony és Szent Adalbert-főszékesegyház, Magyarország legnagyobb temploma és egyben a Magyar
Katolikus Egyház legfontosabb székesegyháza. Eredetileg a 19. század közepén épült klasszicista stílusban, és az esztergomi dombon helyezkedik el, impozáns látványt nyújtva a Dunára és környékére.
A bazilika különlegességei közé tartozik a monumentális kupolája, amely az ország legnagyobb belső terű kupolája, valamint a lenyűgöző, 12 méter átmérőjű főoltárkép, amely Mária mennybevételét ábrázolja. Az épület altemplomában találhatók a magyar érsekek és más egyházi méltóságok síremlékei.
A látogatók számára számos érdekességet kínál a bazilika: többek között a toronyból nyíló páratlan panorámát, a kincstárat, amely a magyar egyházi művészet kincseit őrzi, valamint a székesegyház zenekari karzatán elhelyezett Európa egyik legnagyobb orgonáját is.
A Halászbástya Budapest egyik legnépszerűbb és leglátványosabb turisztikai látványossága, mely a budai Várnegyedben található. Az építményt a 19. század végén, 1895 és 1902 között építették Schulek Frigyes tervei alapján, hogy megemlékezzenek a magyar állam alapításának 1000. évfordulójáról. Neogótikus és neoromán stílusban készült, és hét tornyával a hét magyar honfoglaló törzset szimbolizálja.
A Halászbástya elnevezése a középkori halászok céhére utal, akik a közeli városfalakat védték. Az épület nem csak turisztikai célpont, hanem fantasztikus kilátóhely is, ahonnan lenyűgöző panoráma nyílik Budapest pesti oldalára, a Duna folyóra, és a Parlament épületére. Az építmény elegáns kőíveivel, lépcsőivel és tornyaival nemcsak a turisták számára vonzó, hanem kedvelt helyszíne különböző rendezvényeknek, fotózásoknak is.
Kékestető a Mátra hegység legmagasabb csúcsa, egyben Magyarország legmagasabb pontja is, 1014 méteres magassággal. Ez a hegyvidéki üdülőhely egész évben vonzza a turistákat, akik élvezni szeretnék a friss hegyi levegőt, a gyönyörű panorámát és a változatos szabadidős tevékenységeket. A Kékestetőn található TV-torony kilátója fantasztikus panorámát nyújt a környező tájra. Tiszta időben a kilátóból messzire el lehet látni, így érdemes felkeresni a hegycsúcsot a látványért.
A hegyvidéki klíma és a tiszta levegő miatt Kékestető népszerű helyszín azok számára is, akik légúti problémákkal küzdenek, mivel a levegőminőség kedvezően hathat az egészségükre.
Pilisszentlélek különös ismertségre tett szert az RTL Klub népszerű magyar sorozata, a “Mi kis falunk” forgatási helyszíneként. A sorozat kedvesen humoros módon mutatja be egy kitalált, kicsiny falu mindennapjait, és a forgatási helyszínként szolgáló Pilisszentlélek tökéletesen tükrözi a falu hangulatát, a bájos utcákat és a festői környezetet.
A rajongók gyakran keresik fel a települést, hogy megnézzék a sorozat jellegzetes helyszíneit, például a kocsmát, a plébániát vagy a kultúrházat. Bár egyes jeleneteket máshol is forgatnak, Pilisszentlélek sikeresen ad otthont a történetnek, megtartva annak vidám és szerethető atmoszféráját.
A Parlament épülete Budapesten az Országház, ami Magyarország egyik legismertebb szimbóluma és a magyar törvényhozás központja. Az épület a Duna pesti oldalán helyezkedik el, és gyönyörű, neogótikus stílusú építészetével lenyűgöző látványt nyújt.
Az építkezés 1885-ben kezdődött, és 1904-ben fejeződött be, Steindl Imre tervei alapján. Az Országház az egyik legnagyobb parlamenti épület Európában, és olyan ikonikus elemekkel rendelkezik, mint a kupola, valamint a Kossuth térre néző homlokzat. Ha valaha is Budapesten jársz, érdemes meglátogatni és részt venni egy vezetett túrán, amely bemutatja az épület belső szépségeit is.
A Szalajka-völgy egy festői szépségű kirándulóhely a Bükk-hegységben, Szilvásvárad környékén. Ez a terület kedvelt úti cél mind a helyiek, mind a turisták körében, mivel gazdag természeti látványosságokkal és rengeteg kikapcsolódási lehetőséggel várja a látogatókat.A Fátyol vízesés A Szalajka-völgy egyik leglátogatottabb látványossága. A vízesés lépcsőzetes mésztufagátjain csörgedező vize varázslatos képet nyújt, különösen tavasszal és ősszel, amikor a természet színei még inkább kiemelik szépségét.
A Szalajka patak mentén vezető tanösvények ideálisak a természetközeli sétákhoz. A patak kristálytiszta vízében pisztrángok úszkálnak, és a patak menti halastavak is különleges élményt nyújtanak. Az erdei vasút egy közkedvelt attrakció, amely végighalad a völgyön, és remek lehetőséget nyújt a táj kényelmes felfedezésére. Szilvásváradról indulva eljuthatsz egészen a Gloriette-tisztásig.
A terület gazdag történelmi és kulturális értékekkel is bír. A közelben a lipicai lovak ménese és a Szabadtéri Erdei Múzeum is látogatható, ahol betekintést nyerhetünk a régi erdei mesterségekbe és életmódba.
Tihany egy festői szépségű település a Balaton északi partján, amely különösen híres lenyűgöző panorámájáról, történelmi és kulturális örökségéről. A Tihanyi-félsziget vulkanikus eredetű dombjairól csodálatos kilátás nyílik a Balatonra, és a terület gazdag természeti értékekben.
Az egyik legjelentősebb látnivaló a Tihanyi Apátság, amelyet 1055-ben alapított I. András király. Az apátság temploma és altemploma betekintést nyújt a középkori magyar építészetbe és történetbe. Az alapítólevél, amelyet itt írtak, az egyik legrégebbi magyar nyelvemlék.
Tihany híres a visszhangjáról is, ami egykor híressé tette a községet, bár ma már a visszhang kevésbé intenzív. A település különleges mikroklímája és földtörténeti adottságai szerint a helyi levendulamezők és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park egyaránt vonzó célpontok a természetkedvelők számára. Tihanyban érdemes felfedezni a hangulatos utcákat, élvezni a helyi gasztronómiai különlegességeket, például a levendulából készült termékeket, és részt venni az egész évben megrendezett kulturális eseményeken.
A Turul szobor, mely a magyar nemzeti szimbólumok egyik legismertebb képviselője, a tatabányai Turul-emlékmű, amely Európa egyik legnagyobb madárszobra.
Ez a szobor a Bánhida és a Gerecse-hegység találkozásánál, a Kő-hegyen található, és lenyűgöző kilátást nyújt a környező tájra. Az emlékmű az 1907-ben felavatott turulmadarat ábrázolja, amely a magyar mitológia szerint az Árpád-ház legendás totemmadara, és gyakran társítják a honfoglalással és a magyar eredetmítoszokkal.
A szobor körüli terület népszerű kirándulóhely, ahol kellemes túrákat lehet tenni, és megismerni a környék természeti szépségeit. Emellett a Turul szobor nemzeti büszkeségünk jelképe, amely történelmi és kulturális jelentőséggel is bír.